Pracovněprávní nároky: Výpověď z důvodu stolkingu

Ukončení pracovního poměru

Ukončeni pracovniho poměru na hodinu z duvodu neustálého stolkingu a sledováni na kamerách .Kdy si zaměstnavatel (ředitel ) nechal zřídit kamerový systém který neustále sleduje zaměstnance Když řešim komunikaci nějaký problém z kolegy ihned přiběhne že tam stojim 2 minuty a povidám si .Dále se opakujici scenař každý den cca 15 krát nehodlám toto snášet jak dát výpověd na hodinu z důvodu neustálého sledováni ???Vim že si to nemůže dovolovat ale nedá si to vymluvit situace se nadále stupnuje ? Děkuji za odpověd Drahuský

Dobrý den,

důvody pro okamžité zrušení pracovní poměru, tedy výpověď na hodinu, jsou pouze dva - vážné zdravotní důvody, nebo pokud je zaměstnavatel v prodlení s placením mzdy. Můžete se pokusit rozvázat pracovní poměr dohodou, pak můžete v dohodě určit datum, ke kterému pracovní poměr skončí. Poslední možnost je podat klasickou výpověď, kde nemusí uvést žádný důvod, ovšem zde započne následující měsíc po doručení výpovědi běžet dvou měsíční výpovědní doba.