Pracovněprávní nároky: Výpověď z důvodu vyplácení nižší mzdy

Nevyplacená mzda Výpovědní lhůta

Dobrý den, od 14.5 2018 jsem na nemocenské. K 28.5.2018 Jsem v práci podala výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Teď jsem zjistila, že mi zaměstnavatel 4 měsíce platí základní mzdu o 1000 Kč menší než mám ujednané ve mzdovém výměru. Můžu dát okamžitou výpověď? Mám právo na nějaké odstupné i když jsem na neschopence a mám už podanou výpověď? Děkuji

Dobrý den,

za předpokladu že Vám zaměstnavatel nevyplatil část mzdy, na kterou dle zákoníku práce máte nárok, do 15 dnů od splatnosti, můžete okamžitě zrušit pracovní poměr na základě §56 ods. 1 písmena b). Ukončení pracovního poměru výpovědí nevylučuje možnost okamžitého zrušení ve výpovědní době, přičemž vám náleží i náhrada průměrného výdělku za dobu která odpovídá délce výpovědní doby (2 měsíců). Tohoto práva lze však využít jen do dvou měsíců ode dne, kdy jste se o důvodu k okamžitému zrušení pracovního poměru dozvěděla. Pracovní neschopnost zde nemá žádný vliv.