Pojištění automobilu: Výpověď z pojistné smlouvy

Pojištění automobilu

Dobrý den,chtěla bych dát výpověď z poj.smlouvy na auto,která mi končí 16.8.2017.Výpověď má být podaná 6 týdnů před skončením. Mohu tuto žádost podat již teď,abych něco neprošvihla ? Děkuji za odpověď

Vážená paní,

ve vašem případě je nutné posoudit, jakým stylem je smlouva sepsána. Pokud je ve smlouvě napsáno „nejpozději 6 týdnů před uplynutím“, pak samozřejmě můžete výpověď podat již nyní, pokud je tam např. „v období 6 týdnů před uplynutím“, pak byste měla výpověď podat během těchto 6 týdnů, které předcházejí datu skončení pojistné smlouvy.