Bydlení: Výpověď z rodinného domu

Nájemní smlouva

Dobrý den, bydlíme v rodinném domě, kde pronajímáme 2+kk dvojici, každý z nich má trvalé bydliště ve stejném obvodě v Prahy 4. Od Nového roku jsou s nimi potíže s placením, vždy platí pozdě a na několikrát. V současné době dluží měsíc za provozní náklady za červen a za červenec /k 1.7.17/ ještě nezaplatili. Smlouvu jsme uzavřeli na dobu určitou od 1.10.2016 do 30.9.2019. Od ledna letošního roku ale rodinný dům má nového majitele a to dceru, která, která by mohla byt využít pro jednoho ze svých zletilých dětí. Může jim dát dcera výpověď s tím, že o tříleté smlouvě nevěděla? Jak postupovat, když budou trvat na staré smlouvě. Děkuji za odpověď.

Vážení

V případě koupě nemovitosti nový majitel přebírá práva i povinnosti s ní spojené. Tím pádem Vaše dcera převzala i nájemní smlouvu na byt. Nájem na dobu určitou lze před uplynutím doby zrušit pouze ze zákonem daných podmínek. Jednou z nich je i případ, kdy Nájemce porušuje svou povinnost zvlášť závažným způsobem, zejména nezaplatil-li nájemné a náklady na služby za dobu alespoň tří měsíců. V takovém případě pak je možné nájemníkovi dát výpověď bez výpovědní doby.

S pozdravem, Vaše nároky

Zpět do Bydlení