Pracovněprávní nároky: Výpověď zaměstnance na nemocenské

Nemocenská Výpovědní lhůta

Dobrý den, jsem na nemocenské a chtěla bych dát výpověď zaměstnavateli dohodou ke dni 29.6.2018, je toto možné, i když budu dále v nemocenské? Děkuji Drescherová

Dobrý den,

dle Vašeho popisu se domníváme, že v případě podání výpovědi zaměstnancem (tedy z Vaší strany) není dočasná pracovní neschopnost překážkou. Pracovní poměr na základě Vaší výpovědi pak skončí uplynutím výpovědní doby i v případě, že Vaše pracovní neschopnost bude v té době ještě trvat.