Pracovněprávní nároky: Výpověď zaměstnancem v době nemocenské

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den , jsem pracující důchodce a jsem na neschopenka již bez nároku na nemocenskou ,mám dotaz mohu dát výpověď nebo musím počkat až skončí neschopenka ? Děkuji Lain

Dobrý den,

zákaz výpovědi v době dočasné pracovní neschopnosti platí pouze u výpovědi dané zaměstnavatelem, nikoliv zaměstnancem. Výpověď tedy můžete dát, i v době, když jste v dočasné pracovní neschopnosti. Váš pracovní poměr pak skončí uplynutím výpovědní doby.