Pracovněprávní nároky: Výpověď zaměstnanci na nemocenské

Ukončení pracovního poměru

zaměstnanec je na nemocenské od 22.2.2016 , OSSZ mu vyplácela ND do 28.2.2017, nebylo mu prodlouženo vyplácení ND, s organizaci nekomunikuje. Můžeme sw zaměstnancem rozvázat pracovní poměr dnešního dne, kdy jsem se to dozvěděla po zjišťování na sociálce ?

Vážená

Pracovní poměr ze strany zaměstnavatele lze rozvázat pouze ze zákonem daných důvodů. Jedná-li se o zaměstnance, který je dočasně práce neschopný a tuto neschopnost si nepřivodil sám a úmyslně, požívá tento zvýšené ochrany a může být propuštěn pouze v případě, že se zaměstnavatel ruší, přemisťuje (mimo meze místa výkonu práce), nebo pokud zaměstnanec zvlášť hrubým způsobem porušil pracovní kázeň.

S pozdravem, Vaše nároky