Pracovněprávní nároky: Výpověď zaměstnavatelem ze zdravotních důvodů

Nárok na odstupné

Dobrý den,ráda bych se zeptala jak mám postupovat a jestli mám nárok na odstupné.mám smlouvu na dobu určitou od 14.1/2016 do 30.7/2017.Již delší dobu jsem na neschopence a posudkovy lékař mi přiznal inval.důchod 1.st. na pateř/plotenky.Jsem prodavačka v masně a tuto práci mi zakázal.PN stále pokračuje,mám jít k zavodnimu lékaři jestli jsem schopna této práce na vyžadani zaměstnavatele../což nebudu/.když mi da zaměstnavatel vypověd ze zdrav.dův. mam nějaky nárok na odstupne,nebo si musim podat 2měsični vypověd.jak mam prosim postupovat .můžete mi poradit PN bude ještě pokračovat na jinou diag.jelikož mam další zdravotni potíže,takže tuto praci bohužel nebudu moct vykonávat.Děkuji předem za odpověd

Dobrý den, pokud by Vám zaměstnavatel dal výpověď z důvodu zdravotní nezpůsobilosti způsobené pracovním úrazem, či nemocí z povolání, máte nárok na odstupné ve výši nejméně dvanáctinásobku průměrného výdělku. Pokud by Vaše zdravotní problémy nebyly způsobeny pracovním úrazem, či nemoci z povolání, může Vám zaměstnavatel dát výpověď bez nároku na odstupné. Odstupné také nepřísluší, pokud Váš pracovní poměr skončí uplynutím doby, na kterou byl sjednán.