Pracovněprávní nároky: Výpověď ze strany zaměstnance v PN

Pracovní neschopnost Výpovědní lhůta

Dobry den chci se zeptat jsem v pracovni neschopnosti a mam smlouvu na dobu neurcitou kdyz dam vypoved v pracovni neschopnosti a pobezi vypovedni lhuta muzu zustat porad v PN nebo se tam musim vratit? Nasla sem odpovedi ale je to rok 2016 a nevim zda to plati i v roce 2018 dekuji

Dobrý den,

Zaměstnanec může dát výpověď z pracovního poměru zaměstnavateli z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu bez omezení. Pracovní poměr potom skončí uplynutím výpovědní doby. Výpovědní doba začíná běžet prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi. Na běh výpovědní doby nemá v případě výpovědi ze strany zaměstnance případná pracovní neschopnost vliv. Pracovní poměr skončí uplynutím posledního dne výpovědní doby, do práce se poté tedy vracet nadále nebudete. Pokud Vám však bude pracovní neschopnost ukončena ještě za trvání pracovního poměru, do práce se vrátit do doby skončení pracovního poměru musíte.

S pozdravem,