Pracovněprávní nároky: Výpověď ze strany zaměstnance ze zdravotních důvodů

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den již tento měsíc chci dát výpověď musí to být k poslednímu ??? A chci se optat jak to je s tím když mám zdravotní problém zda můžu k výpovědi dát potvrzení od lékaře že v dané práci nemohu pracovat ? Veme to šéf??? Nebo nemusí děkuji , pěkný den Pytlikova

Dobrý den,

jestliže chcete dát výpověď Vy jako zaměstnanec, nepotřebujete k tomu důvod a zaměstnavatel musí vaši výpověď přijmout. Chtěli bychom Vás jen upozornit na výpovědní lhůtu, která je dvouměsíční a začíná běžet 1. den následujícího měsíce potom, co podáte výpověď.

Situace by byla jiná, pokud byste dávala výpověď kvůli nemoci z povolání. V takovém případě Vám doporučujeme přečíst si následující článek → https://www.vasenaroky.cz/tipy-a-rady/nemoc-z-povolani

S pozdravem,