Pracovněprávní nároky: Výpověď ze strany zaměstnance

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den,jsem 14let zaměstnána u firmy na 3-směnný provoz.Své povinnosti jsem vždy plnila co nejlépe, chodila na přesčasy a vůbec vycházela zaměstnavateli vstříc.Při tom jsem sama vychovala 2děti.Po tomto všem si údajně nezaslouží vyšší plat jak 65kč/hod(obsluha automatů).Našla jsem si lépe placenou práci,ale chtějí nástup hned.Podala jsem výpověď dohodou,mimo jiné i z důvodu stěhování,ale i přesto mi jednatelka nemíní dohodu podepsat.Co mohu dělat?Novou práci potřebují a opravdu o ní stojím,ale nevím co se současným stavem.Děkuji za Váš názor. Šefrnová

Dobrý den, dohoda musí být podepsána jak zaměstnavatelem, tak zaměstnancem, pokud jedna ze stran dohodu nepodepíše, dohoda je neplatná. Jestliže chcete ukončit pracovní poměr, ale zaměstnavatel s Vaším odchodem nesouhlasí, nezbývá Vám nic jiného, než podat výpověď. Pokud se po podání výpovědi se zaměstnavatelem nedohodnete jinak, měla byste dodržet stanovenou výpovědní dobu, která je k výpovědi vázaná.