Pracovněprávní nároky: Výpověď ze zdravotních důvodů a nárok na podporu

OSSZ

Dobrý den,jak mám prosím postupovat,když chci dát výpovědˇze zdravotních důvodů.Mám velké problémy se zády,3 vyhřezlé ploténky,ale jen 4 mm,tudíž operace není nutná.Pracuji v OC 12 hodinové služby a je to pro mě hodně vyčerpávajicí.Práci na 8 h.v naší firmě nelze vykonávat.Závodního lěkaře nemáme.Je mi 55 let a práci najít je bohužel težké.Pokud bych dala výpovědˇa šla na prac.úřad dostanu pouze 45%podpory.Jak postupovat,abych dostala celou podporu,než najdu novou práci.Na Úřadu práce jsem nikdy nebyla a nemám s tím žádne zkušenosti. Děkuji a odpověď.

Dobrý den,

podle § 50 odst. 3 zákona o zaměstnanosti platí, že pokud podáte výpověď ze zdravotních důvodů, které podle lékařského posudku brání vykonávat zaměstnání, podpora v nezaměstnanosti krácena nebude.