Pracovněprávní nároky: Výpověď ze zdravotních důvodů a nedodržení výpovědní lhůty

Výpovědní lhůta

Dobrý denJsem v pracovní neschopnosti a podala jsem výpověď ze zdravotních důvodu , na dohodu mi zaměstnavatel nepřistoupil. Mám ale invalidní duchod druhého stupně kdy mě me zdravotní obtíže ted neumožní vykonavat práci .Vypoved jsem odeslala a běží mi dvouměsíční výpovědní lhůta . Chci doložit lékařský posudek a požádat o okamžitě ukončení poměru . Nepožadují odstupné jen bych rada ukončila poměr co nejdříve . Pokud mi skončí pracovní neschopnost a nenastoupim do zaměstnání čeká mě nějaký postih ? Nebo mohu zůstat doma bez nároku na mzdu do konce výpověďni lhůty pokud bude mít zaměstnavatel posudek ze nemohu činnost vykonavat ? Děkuji za odpověď .

Dobrý den,

zaměstnavatel je povinen nepřipustit, aby zaměstnanec vykonával zakázané práce a práce, jejichž náročnost by neodpovídala jeho schopnostem a zdravotní způsobilosti. Pokud poskytovatel pracovnělékařských služeb určí, že jste vzhledem ke svému zdravotnímu stavu dlouhodobě nezpůsobilá konat dále dosavadní práci, má zaměstnavatel povinnost převést Vás na práci, která bude Vašem zdravotnímu stavu odpovídat. Pokud by však lékař zdravotní nezpůsobilost neshledal a vy zůstala doma, mohla byste se dopustit porušení pracovněprávních předpisů a zaměstnavatel by po Vás mohl požadovat náhradu škody, který mu Vaší nepřítomností vznikla.

S pozdravem,