Pracovněprávní nároky: Výpověď ze zdravotních důvodů podaná zaměstnancem

Nárok na odstupné

Dobrý den, prosím budu dávat výpověd ze zdravotních důvodů po roční neschopnosti, z firmy, kde jsem měla kožní problémy, problémy se zádama. Mám nárok na odstupné? Děkuji za odpověd.

Dobrý den,

bohužel nepíšete, zda se jedná o nemoc z povolání, nicméně popis Vaší situace tomu nasvědčuje. Zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem nebo dohodou z důvodu toho, že zaměstnanec podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, nesmí dále konat dosavadní práci pro pracovní úraz, onemocnění nemocí z povolání nebo pro ohrožení touto nemocí, přísluší od zaměstnavatele při skončení pracovního poměru odstupné ve výši nejméně dvanáctinásobku průměrného výdělku.

S pozdravem Vaše nároky.cz