Pracovněprávní nároky: Výpovědní lhůta po rodičovské dovolené

Výpovědní lhůta

Dobrý den pracuji 17 let v jedné soukromé firmě. V půlce února se mám vrátit z rodičovské,ale ráda bych dala výpověď ze zdravotních důvodů.Platí tam také 2 měcíční lhůta? Pokud ano ...musím jít na pracovní úřad pokud by mi skončilo jedno zaměstnání na konci ledna a já nastupovala do nového až v březnu??? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

při podání výpovědi skutečně i v tomto případě platí výpovědní lhůta. Pokud ovšem podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, nemůže dále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel mu neumožnil v době 15 dnů ode dne předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné práce, můžete pracovní poměr zrušit okamžitě.

Na Úřad práce samozřejmě nastoupit nemusíte, ovšem pokud tak neučiníte, budete si muset na vlastní náklady hradit zdravotní pojištění za dobu, kdy nebudete zaměstnána.