Bydlení: Výpovědní lhůta u konce nájemní smlouvy

Nájemní smlouva

dobry den, chtěl jsem se zeptat konci mi pronajemni smlouva, majitelka prozatím me oznámila email, ze my smlouvu neprodlouží, mam v byte veskere vybaveni a myslím si, ze 1 mesic na vystehovani je mal,o tak jsem se chtěl, zeptat jestli neni náhodou nejaka 3 mesicni vypovedni lhuta, děkuji.... v byte nic nedluzime a nic jsme nezničili

Dobrý den,

3 měsíční výpovědní lhůta skutečně existuje, vztahuje se však pouze na situace, kdy je vystěhování požadováno mimo smlouvu, například, když potřebuje majitelka bytu byt užívat dříve, nebo nájmeník potřebude dřívě odejít. Pokud však je nájem ukončen koncem smlouvy, je platný a výpovědní doba v tomto případě nění.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení