Bydlení: Vypovězení nájemní smlouvy

Nájemní smlouva

Dobrý den, jsem pronajímatel a v nájemní smlouvě jsme se dohodli na pronájmu na dobu URČITOU na šest měsíců s ročním automatickým prodlužováním, pokud ani jedna ze stran dva měsíce před uplynutím nájemní doby nedoručí písemnou výpověď této smlouvy. Bohužel nemohu nájemní smlouvu prodloužit. Mám zasílat klasickou výpověď (musím uvést důvod?) nebo stačí informovat o neprodloužení, přestože je ve smlouvě citace "pokud nedoručí výpověď dva měsíce před uplynutím"... Děkuji za odpověď

Dobrý den,

v tomto případě opravdu záleží, co přímo máte napsáno přímo ve smlouvě (pokud máte uvedeno, že stačí výpověď, či nemáte přímo zmíněno, že je nutný důvod,stačí pouze podat včas výpověď). Navíc důvod zpravidla uvedený být nemusí, takže si jen pohlídejte včasné doručení (ideálně písemnou cestou) výpovědi z nájmu.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení