Pojištění automobilu: Vypovězení povinného ručení pojišťovnou

Pojištění automobilu

Dobrý den, mám dotaz. byla mi pojišťovnou vypovězena pojistka na auto POV dána pojistitelem. důvodem je výpověď do dvou měsíců od uzavření smlouvy. což nechápu. nechtějí mi říct důvod. žádnou pojistnou událost jsem neměla - nikdy. děkuji za radu Metelková a ještě mi dopis poslali obyčejně... a nechali u sousedů. Kdyby sousedi odjeli, tak ani nevím, že nemám pojištěné auto. oprava... vidím doporučeně, ale pošta to přesto dala sousedům. tak ještě pošta pochybila. děkuji

Dobrý den,

Pojišťovna (i vy) má právo vypovědět povinné ručení do dvou měsíců od sjednání, a to bez udání důvodu. Viz občanský zákoník 89/2012 Sb., § 2805 "Pojistitel nebo pojistník může pojištění vypovědět s osmidenní výpovědní dobou do dvou měsíců ode dne uzavření smlouvy."

S pozdravem,