Pojišťovny: Vypovězení smlouvy pro vysoké škodné

Vypovězení pojistné smlouvy

Dobrý den, pojišťovna mi vypověděla smlouvu o pojištění odpovědnosti při výkonu zaměstnání z důvodu vysokého škodného průběhu. Pojistku mám sjednanou do výše 120000. Přičemž jsem zaměstnavateli způsobil škodu 5000Kč z toho 1000Kč je má sjednaná spoluúčast. Můžu se proti teto výpovědi nějak odvolat?? Za odpověď děkuji.

Vážený pane

Podle OZ pojistitel nebo pojistník může pojištění vypovědět s měsíční výpovědní dobou do tří měsíců ode dne oznámení vzniku pojistné události. Proti tomuto rozohdnutí se můžete odvolat k příslušně pojišťovně.