Ostatní: Vyřazení vozidla z registru

Ostatní

Dobrý den. Je to přesně rok co jsem prodal vozidlo. Majitel ho i přes mé urgence a písemné žádosti neodepsal v evidenci vozidel. Předal jsem mu všechny doklady a plné moci.v současné době mi chodí výzvy k zaplacení pokud za přestupky vozidlem spáchané a majitel to odmítá řešit a zapírá se. Mám nějakou zákonnou možnost jak nechat vyřadit vozidlo z registru, když mám v rukou pouze kupní smlouvu? Popř. věc jinak vyřešit.? Děkuji za radu.

Vážený pane,

Dle zákona máte jako prodávající povinnost do 10 dnů od prodeje vozu tento přehlásit na nového majitele, pokud tak neučiníte, hrozí Vám pokuta až 50 000,- Kč. Majitelem vozu je dle kupní smlouvy kupující, ale dokud je auto psané na Vás, odpovídáte za jeho provoz. Proto je třeba, abyste nejlépe kupujícího navštívil a pokusil se s ním dohodnout.

S pozdravem, Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní