Stát: Vyřazení z evidence Úřadu práce

Úřad práce

Dobrý den, byl jsem registrován na ÚP od 3.1.2017 s tím, že od 1.4.2017 mám písemný slib nástupu do zaměstnání. 27.2.2017 jsem na doručenku jednal o zaměstnání a při rozhovoru jsem personalistce přiznal, že k danému termínu nastupuji do jiné práce. V doručence mi bylo vyznačeno "nepřijat z důvodu nástupu do jiného zaměstnání" . Toto mé jednání bylo ÚP shledáno jako maření součinnosti s ÚP a na základě tohoto jsem byl následně vyřazen z evidence se všemi důsledky. Je tento postup ÚP v pořádku? Děkuji.

Vážený pane,

V případě, že bylo rozhodnuto o Vašem vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání, je třeba dostavit se na pobočku ÚP a požádat o jednání s nadřízeným úředníkem, pokud Vám již přišlo rozhodnutí o vyřazení, je třeba se proti tomuto odvolat ve lhůtě stanovené v tomto rozhodnutí. Váš případ posléze posoudí nadřízený orgán. Pokud jste toto neučinil, mlčky jste souhlasil s důvodem vyřazení a nemáte nárok na opravu.

S pozdravem, Vaše nároky

Zpět do Stát