Stát: Vyřazení z ÚP u práce na dohodu

Úřad práce

Dobrý den, jsem v evidenci ÚP od 1.12.2016. Od1.4.2017 mám dohodu o provení práce od této doby nepobírám podporu.Vydělám si 4.000,--Kč měs. Je možné abych byla z tohoto důvodu vyřazena z evidence ÚP. A co to znamená? Nebude již stát za mě platit sociální a zdrav. pojištění. Jinou práci si hledám, ale není to snadné. Je mi 60 let. Do důchodu mi zbývá 1,5 roku.

Dobrý den,

pokud Váš hrubý měsíční výdělek nedosáhne ½ minimální mzdy, nemůžete být vyřazen z evidence ÚP, pokud zároveň dokážete poskytovat součinnost ÚP. Pokud byste byl vyřazen z evidence, musel byste mimo jiné sám hradit zdravotní pojištění.

S pozdravem,

Vašenároky.cz

Zpět do Stát