Zdraví: Výše bolestného za úraz ve škole, zranění spolužákem

Odškodnění za úraz ve škole

Dobry den.Syn ve škole kde chodí do 9 třídy dostal pěsti do čelisti od 14.letého spolužáka a tím byla způsobená tržná rána od koutku rtu kde jsou čtyří stehy a pokračovala 5 cm do ústni dutiny kde je několik dalších stehu.Chceme se s rodiči domluvit na mimosoudním jednání .Prosím o radu jaka výše bolestného mohu žádat od -do a jakým způsobem tj.písemnou formou to lze udělat.Děkují Harazim

Dobrý den,

bohužel, pokud neznáme bodové hodnocení lékaře a další dokumenty, nejsme bohužel schopni vyčíslit, kolik by měl za zranění Váš syn dostat. Ideálně tedy nechte úraz ohodnotit ošetřujícím lékařem. Jeden bod by se pak měl rovnat cca 295 Kč, na základě toho si můžete vypočítat výši bolestného. S rodiči druhého spolužáka si určitě vše potvrďte písemně, ať v případě jakéhokoliv sporu máte důkaz, že odpovědnost uznávají.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Zdraví