Pracovněprávní nároky: Výše hodinové mzdy

Mzda

Pracuji jako prodavačka pokladní 30 hod tydně mam stanovenou mzdu 10050 kč na jakou hodinovou mzdu mam narok minuky měsic za unor jsem měla 82,50 a tet za březen mi daly 72.50 děkuji s pozdravem Náhlíková.

Dobrý den,

konkrétní nárok na hodinovou sazbu není zákonem stanoven. Musí být vyšší, než je minimální mzda, která momentálně činí 66 Kč na hodinu. Pokud byste měla v pracovní smlouvě stanovenou výši hodinové mzdy, poté musí být dodržována.