Pracovněprávní nároky: Výše minimální mzdy při polovičním úvazku

Minimální mzda

Dobrý den, nastupuji do zaměstnání na poloviční úvazek. Mám nárok na minimální mzdu Kč 11.000,-? Děkuji Za odpověď Tichá

Dobrý den,

Rozsah týdenní pracovní doby činní 40 hodin týdně. Mzda za tuto dobu nesmí být nižší než je zákonem stanovená minimální mzda, která nyní činí 11.000,- Kč. Jestliže máte pracovní smlouvu na kratší, například poloviční úvazek, náleží Vám mzda, která odpovídá sjednané kratší pracovní době. Její výše tedy nemusí dosahovat částky minimální mzdy stanovené nařízením vlády.