Pracovněprávní nároky: Výše mzdy pří dočasném uzavření zaměstnavatele

Mzda

Dobry den , potrebuji poradit od 4.6 do 30.6 nas necha zamestnavatel doma z duvodu uzavreni.Kolik procent ze mzdy mame pravo ??

Dobrý den,

v uvedeném případě záleží na povaze překážek na straně zaměstnavatele. Nemůže-li zaměstnanec konat práci pro přechodnou závadu způsobenou poruchou na strojním zařízení, kterou nezavinil, v dodávce surovin nebo pohonné síly, chybnými pracovními podklady nebo jinými provozními příčinami, jde o prostoj, a nebyl-li převeden na jinou práci, přísluší mu náhrada mzdy nebo platu ve výši nejméně 80 % průměrného výdělku. Pokud práci nemůže konat v důsledku přerušení práce způsobené nepříznivými povětrnostními vlivy nebo živelní událostí a nebyl-li převeden na jinou práci, přísluší mu náhrada mzdy nebo platu ve výši nejméně 60 % průměrného výdělku. V jiných případech má nárok na náhradu mzdy ve výši 100% průměrného výdělku.