Ostatní: Výše nároku na Úřadu práce po výpovědi zaměstnance

Úřad práce

Jak dlouho a na kolik peněz mám nárok na pracovním úřadu pokud ukončím práci u zaměstnavatele výpovědí. Starý zaměstnavatel byl zrušen a u nového pracuji 3 roky , plat +-12.000,-

Vážený pane,

výše podpory v nezaměstnanosti by se odvíjela od skutečnosti, zda jste výpověď dal sám (v takovém případě by se podpora pohybovala neměně okolo 5400,- Kč), nebo Vám ji dal zaměstnavatel (pak by Vám náleželo odstupné, které by pokrylo první 3 měsíce nezaměstnanosti – tím pádem by Vám nenáležely žádné dávky, následná podpora by činila 4. a 5. měsíc 7800,- Kč, 6. a 7. měsíc 6000,- Kč a 8. a dále, podle Vašeho věku, 5400,- Kč). Délka výplaty podpory záleží na věku (pod 50 let je délka výplaty 5 měsíců, mezi 50-55 lety 8 měsíců a nad 55 let 11 měsíců).

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní