Stát: Výše nároku podpory v nezaměstnanosti

Podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den,potřebovala bych vědět v jaké výši mám nárok na podporu v nezaměstnanosti,musela jsem dát z posledního.zamestnani výpověď z důvodu pece o dítě mladšího 4 let,jelikož mám u sebe vnuka.24.4. mi byl soudně určen do náhradní péče,avšak rozsudek ještě nemám. Evidována jsem na UP od 7.3.2017.Nedostala jsem do dnešního dne ani korunu,naopak me chtěli zařadit do programu,kdy každých 14 dní budu běhat s doručenou o práci. Vnukovi jsou 2 roky,mě 49 let.

Dobrý den,
jelikož se podle § 5 zákona o zaměstnanosti skutečně jedná o vážné důvody, měla byste mít nárok na podporu v nezaměstnanosti ve výši:65% průměrného výdělku první dva měsíce, 50% průměrného výdělku druhé dva měsíce, 45% průměrného výdělku 5 měsíc.

Zkuste předložit Vámi zmiňovaný rozsudek na úřadu práce a požádat o přezkoumání Vašeho případu.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Stát