Pracovněprávní nároky: Výše nemocenské a ohodnocení za pracovní úraz

Pracovní úraz

dobrý den,mám pracovní uraz a diagnoza je.....abruptio malleoli medialis et laesio lig.deltoidel s8250......budu brát teda jenom neschopnos nebo i něco jiného já jsem u pojištovny všeobecné tak že pojištěn urazem nejsem ale zaměstnavatel má vše pojištěno proti urazu.....prosím kolik bodu bych moch dostat a v jaké víši nemocenskou když mám plat hrubého 11000kč.......předem mockrát děkuji

Vážený pane

v případě prac. úrazu náleží zaměstnanci náhrada za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti, náhrada za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti (v případě, že byste z důvodu úrazu nebobíral předešlý plat, popř. jste musel prac. poměr ukončit), náhrada za bolest a ztížení společenského uplatnění (vydává ošetřující lékař na základě lék. zpráv, nutno požádat a doložit zaměstnavateli), účelně vynaložené náklady spojené s léčením (doklady od medikamentů atd.) a náhrada věcné škody (pokud jste si např. Pádem zničil osobní oděv). Výše nemocenského za kalendářní den činí po celou dobu trvání dočasné pracovní neschopnosti nebo nařízené karantény 60 % redukovaného denního vyměřovacího základu (ve Vašem případě se jedná o cca 5400,- Kč)