Ostatní: Výše odměny za práci advokáta

Advokátní služby

Dobrý den. V roce 2015 mne zastupoval právník ve věci SJM.Nebyla jsem s jeho poskytovanou službou spokojena a odstoupila jsem od jeho zastupovaní.V této věci jsme měli 2 schůzky.Pak jsem přešla k jinému právníkovi.Do dnešního dne nemáme vyřešeno SJM a bývalý právník si za své služby vyinkasoval odměnu v hodnotě 23 000kč.Ač jsem žádala o snížení této částky, z důvodu nespokojenosti s jeho prací.Co by jste mi prosím poradily?Měl p.advokát nárok na takovou výši odměny,když vlastně spor ještě trvá a nevím jestli v můj prospěch?

Dobrý den,

Za služby advokáta platíte jako za každou jinou práci. Jestliže Vás tedy advokát zastupoval nějakou dobu, vykonal určitou práci ve věci, náleží mu za tuto práci odměna. Nezáleží na výsledku vyřešení Vašeho SJM. Tedy, bohužel pro Vás, odměnu advokáta musíte zaplatit. Pokud se domníváte, že advokát zaviněně porušil své povinnosti, můžete podat stížnost na českou advokátní komoru, která věc prošetří.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní