Pracovněprávní nároky: Výše odstupného u doby neurčité

Nárok na odstupné

Dobrý den, na jakou výši odstupného mám nárok, když jsem byla zaměstnaná na dobu neurčitou v době od 1.7.2016 do 31.5.2017, výpověď mi byla podána 1.6.2017. Znamená to, že výpověď začíná běžet od 1.7. ? Znamená to, že jsem zaměstnaná 1 rok ? Je to 1 nebo 2 platy ? Děkuji

Dobrý den,

výpovědní doba vám začíná běžet prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi, tedy 1. 7. 2017. Odstupné by vám náleželo pouze v případě, že byste byla propuštěna z organizačních důvodů – ve vašem případě by to bylo ve výši dvojnásobku vašeho průměrného výdělku, jelikož váš pracovní poměr trval alespoň rok (do trvání se započítává i výpovědní doba) – nebo z důvodů zdravotních (pracovní úraz, nemoc z povolání) – ve výši dvanáctinásobku vašeho průměrného výdělku.