Stát: Výše podpory při snížení ID

Invalidní důchod

Dobrý den,mám dotaz po dvou letech mě byl snížen ID lll. stupně na ID l. stupně dle čeho se počítá výše podpory a má na to vliv renta za stížení společenského uplatnění?

Dobrý den,

renta za ztížení společenského uplatnění se vypočítává tak, že se od Vašeho průměrného výdělku před vznikem nároku na rentu odečte Vámi v současnosti dosahovaný výdělek a invalidní důchod (na jeho výši renta vliv nemá), pokud žádného výdělku nedosahujete odečítá se tzv. fiktivní výdělek ve výši minimální mzdy.

Zde přikládám relevantní odkaz na výpočet výše invalidního důchodu:

http://www.cssz.cz/cz/duchodove-pojisteni/davky/invalidni-duchody.htm

S pozdravem, Vašenároky.cz

Zpět do Stát