Pracovněprávní nároky: Výše podpory při ukončení dohodou ze zdravotních důvodů

Podpora v nezaměstnanosti

Na jakou výši podpory mám nárok, pokud jsem se zaměstnavatelem ukončila pracovní poměr dohodou ze zdravotních důvodů? Nezvládnutí stresových situací a zvýšení pracovních nároků vedlo k častým bolestem hlavy, nespavosti, psychickým problémům a inkontinenci. Děkuji

Dobrý den,

když je pracovní poměr ukončen dohodou a je v dohodě uveden důvod ukončení pracovního poměru (např. právě ze zdravotních důvodů), tak náleží podpora v nezaměstnanosti po celou podpůrčí dobu ve standardní výši. Jestliže není v dohodě o ukončení pracovního poměru uveden výpovědní důvod ze strany zaměstnavatele nebo vážné osobní překážky, tak náleží podpora v nezaměstnanosti po celou podpůrčí dobu pouze ve výši 45 % předchozího čistého příjmu.