Pracovněprávní nároky: Výše renty při ukončení zaměstnaní následkem pracovního úrazu

Nárok na rentu

Dobrý den. Po pracovním úrazu budu končit prac. poměr pro ztrátu zdravotní způsobilosti následkem PÚ. Byl mi přiznán invalidní důchod I. stupně a mám se hlásit na ÚP. Můj hrubý prům. výdělek dosahoval částky 35 250,- Kč. V jaké výši budu pobírat rentu. Děkuji František

Vážení p. Františku

Náhrada za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti nebo při uznání invalidity přísluší zaměstnanci ve výši rozdílu mezi průměrným výdělkem před vznikem škody a výdělkem dosahovaným po pracovním úrazu nebo po zjištění nemoci z povolání s připočtením případného invalidního důchodu pobíraného z téhož důvodu. Výše invalidního důchodu bude vypočtena podle hrubé mzdy a doby, kterou jste byl již starobně pojištěn a doby, která Vám chyběla do starobního důchodu.