Ostatní: Výše úroku při pozdní splátce

Úrok

Dobrý den, mám dotaz ohledně úroků za pozdní splacení, půjčka byla 2500, úrok 700, konečně platba 3200, bohužel se mi to nesešlo a já zaplatil až dnes, tj 16 dní po splatnosti, počítám s úroky navíc, ale téměř 100% úrok mi přijde vysoký, konkrétně je to dalších 680 Kč navíc. Dle nového spotřebitelského zákona jsem si myslel, že právě tyto přestřelené úroky za pozdní splacení zmizí, ale evidentně ne, tak se chci zeptat, zda je to v souladu se zákonem, děkuji

Dobrý den,

obecně výše úroku záleží na dohodě smluvních stran, nelze však tolerovat extrémní případy, kdy úrok přesahuje obvyklou míru, která je v rozporu s dobrými mravy. Je ale otázkou, zda se ve Vašem případě jedná pouze o úrok, nebo např. o smluvní pokutu sjednanou v této výši.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní