Pracovněprávní nároky: Vyšší odškodné za pracovní úraz

Pracovní úraz

dobrý den, před dvěma lety jsem měl pracovní úraz. Jsem řidič kamionu a při manipulaci na návěsu jsem spadl a zlomil si páteř, Mám po dvou operacích a léčil jsem se necelý rok. Firma úraz uznala avšak odškodné bylo 18 000 Kč myslím si, že to v tomto případě nebylo moc. Chci se zeptat, zda mám zpětně nárok na vyšší odškodnění . Děkuji za odpověď Josef Š.

Dobrý den, bohužel z Vašeho popisu nemůžeme jasně říci, zda máte nárok na vyšší odškodnění. Záleží to na bodovém ohodnocení bolesti, jak dlouho jste byl práce nechopný, zda máte trvalé následky apod. Pokud jste však měl dvě operace páteře, zdá se nám odškodnění ve výši, kterou uvádíte, skutečně malé, jak však říkame, záleží na dalších okolnostech. Pokud budete mít zájem, můžeme se na případ podívat. Zadetjte případ k vyhodnocení zdarma a naši zkušení právníci posoudí, zda máte nárok na vyšší odškodnění. https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad