Zdraví: Vystavení posudku lékařem o výši bolestného

Bolestné

Po úraze na zledovatělém chodníku, budu žádat po státní organizaci, které pozemek s chodníkem patří, ztrátu na výdělku a bolestné. Lékařka mi sdělila že bolestné doplní do formuláře, který mně má dát ta organizace, vůči které škodu uplatňuji. Ta to odmítla s tím, že žádný formulář na výpočet bolestného nemá. Může lékařka tedy vystavit posudek o výpočtu bolestného volnou formou a kolik je aktuální hodnota jednoho bodu? Děkuji za odpověď

Dobrý den, lékařka může jistě provést výpočet bolestného standardizovanou formou, nepotřebujete tedy formulář od zmíněné organizace. Podle metodiky Nejvyššího soudu (vypracované podle ust. § 2958 nového občanského zákoníku) se hodnota bodu počítá jako 1 % z průměrné měsíční mzdy za kalendářní rok předcházející roku, kdy vznikl nárok (resp. škoda). (Přesně řečeno z hrubé měsíční nominální mzdy v národním hospodářství). Z tohoto důvodu částka není fixní, obecně se pohybuje okolo 260 Kč.

Zpět do Zdraví