Bydlení: Vyúčtování služeb od bytového družstva

Družstevní byt

Dobry den, pozadala jsem druzstvo o vyuctovani za rok 2016 s tim, ze do kvetna 2016 byl byt muj, prodala jsem jej a od cervna 2016 byt patri novemu majiteli. Tedy aby druzstvo udelalo dve ruzna vyuctovani. Druzstvo pry udela pouze jedno vyuctovani s tim, ze si mam vse vyridit s novym majitelem, s cimz nesouhlasim, tezko budu tahat preplatek z noveho majitele a jak jej asi vypocitam, kdyz vyuctovani bude pouze jedno? Jak docilit toho, aby druzstvo vystavilo dve vyuctovani? Dekuji. Martina Gerlach

Dobrý den,

vyúčtování služeb bytu se řídí dle zákona č. 67/2013 Sb a dle mého názoru byste měla kontaktovat přímo dodavatele služeb vůči Vašemu nároku na přeplatek, případně ale i na doplatek. Bohužel ale neznáme stanovy Vašeho bytového družstva, které by mohly můj názor i vyvrátit. Nicméně pokud jste byla majitelem do května, je zde větší šance, že se bude jednat právě o doplatek z důvodu vyšších výdajů za dodávku tepla ze začátku roku. Doufám, že jsem Vám alespoň z části odpověděl na Vaši otázku.

Zpět do Bydlení