Pracovněprávní nároky: Využití ochranné lhůty

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, dne 31.5.2017 mě skončil pracovní poměr z důvodu zrušení organizace,který trval velmi dlouho a mám tedy i nárok na 3 odstupné platy.Dne 2.6. jsem se zaregistroval na úřadu práce,stejný den odpoledne jsem se dostavil na kontrolu k lékaři kvůli dlouhodobým problémům s bederní páteří.Lékař mi sdělil ,že mě pravděpodobně čeká operace a dlouhodobá pracovní neschopnost.Mohu ještě nyní využít ochrannou lhůtu 7 dní po skončení pracovního poměru i když už jsem se registroval na úřadu práce. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano můžete, ovšem bylo by vhodné o této skutečnosti informovat Úřad práce, jelikož v době pracovní neschopnosti nemůžete být veden jako uchazeč o zaměstnání.