Ostatní: Využití odškodného v insolvenci

Insolvence

Dobrý den, jsem v insolvenci a jsem po pracovním úrazu. Od pojištovny jsem dostala 10.000kč za bolestné 150.000kč za ztížení společenského uplatnění.Koukala jsem na vaše odpovědi stejného charakteru ,ale rozcházejí se v dotazu z 2015 uvádíte ,že by neměla být zabavena a v dotazu z 2017 již píšete ,že by měla být použita na mimořádnou splátku.Děkuji moc Jirásková

Vážená pí. Jirásková

rozpor v odpovědi nastal nejspíše z důvodu nové právní úpravy Ins. zákona. Podle § 412/1b musí dlužník jiné své mimořádné příjmy použít k mimořádným splátkám nad rámec splátkového kalendáře.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní