Pracovněprávní nároky: Vznik nároku na podporu

Podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den, minulý rok od 11. 1. do konce května 2016 jsem byla v evidenci úřadu práce, po skončené rodičovské dovolené. Od 1.6. 2016 - do 30.4. 2017 jsem byla zaměstnána. Zaměstnání ukončení po vzájemné dohodě. Chtěla jsem se zeptat, je zde nárok na podporu, když mám odpracováno 11 měsíců? Děkuji Majka

Dobrý den,

nárok na podporu v nezaměstnanosti má uchazeč o zaměstnání, který získal v posledních dvou letech před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění podle zvláštního právního předpisu v délce alespoň 12 měsíců, požádal krajskou pobočku Úřadu práce ČR, u které je veden v evidenci uchazečů o zaměstnání, o poskytnutí podpory v nezaměstnanosti a ke dni, k němuž má být podpora v nezaměstnanosti přiznána, není poživatelem starobního důchodu. Do doby zaměstnání se započítává doba rodičovské dovolené.

S pozdravem,

Vašenároky.cz