Právo na vaší straně

Pracovněprávní nároky: Vznik nemoci z povolání

1.7.2016

Nemoc z povolání

Dobry den, prosim o radu, ukončil jsem pracovní poměr z důvodu nemoci z povoláni dohodou. Nyní jsem veden na úřadu prace od 6.2.2016. Pro nemoc z povoláni mam omezeni na prašnost, chemické látky, čisticí prostředky, plasty, páry, dymy. Nemohl jsem sehnat zaměstnáni. Nyní dělám rekvalifikaci na řidiče z povoláni. Mam nárok na rentu - doplatek mzdy do výše průměrného platu, který jsem si dříve vydělal? Jak se odskodnuje - od vzniku nemoci nebo od uznáni nemoci z povoláni? Nemoc zjištěna v roce 2012. Uznána mi byla az v 6/2015. Během teto doby jsem byl několikrát hospitalizován v nemocnici a několikrát v neschopnosti pro nemoc z povoláni. Prosim o radu. Děkuji

Dobrý den,

nemoc z povolání se odškodňuje ode dne, který je stanoven v lékařském posudku o uznání nemoci z povolání. Pokud je nemoc z povolání skutečně potvrzena, máte nárok mimo jiné na tzv. rentu právě ode dne, který je stanoven jako den vzniku nemoci z povolání.

Pokud byste snad měl problémy s domožením se svého nároku u svého zaměstnavatele, můžete se obrátit na naši společnost, doložit potřebné podklady (lékařský posudek o nemoci z povolání, pracovní smlouvu, výplatní pásky, dohodu o ukončení pracovního poměru, a další) a my Váš případ podrobně posoudíme a můžeme Vám pomoci.