Reklamace/e-shopy: Vzniklé nároky u skrytých vad rodinného domu

Skryté vady nemovitosti

Dobry den, pred rokem jsme koupili rodinny dum od realitni kancelare ktera byla majitelem domu. V prubehu roku jsme odhalili tyto problemy: Odpady zablokovane lepidlem a stavebnim materialem, po dvou tydnech po stehovani jsme meli zaplavenou garaz Izolace na strane baraku, o ktery majitel tvrdi ze byla udelana, bylo pouze do neceleho metru (knopovka bez drenazni hadice). Steny zacli vlhnout a museli jsme to prekopat Lodzie ve strese bez stavebniho povoleni (ted to musim vse dat na svy vlastni naklady do poradku) Jedna z lodzii protikala (majitel ujistoval ze na balkone je hydroizolace) Mame nejaky narok na odskodneni? Jak bychom mohli v takovem pripade postupovat ? Dekuji za odpoved,

Dobrý den,

jedná se o skryté vady nemovitosti, o kterých majitel věděl, nebo nemohl nevědět. Proto máte právo na přiměřenou slevu z kupní ceny, nebo uvedení do stavu, který byl uveden ve smlouvě. Pokud by se Vám podařilo prokázat, že se jedná o závažné porušení kupní smlouvy, mohl byste se domáhat také odstoupení od kupní smlouvy a navrácení kupní ceny. Ideálním postupem v tomto případě je vše důkladně zadokumentovat, nebo nechat posoudit odborníkem, a tyto vady oznámit prodávajícímu nejlépe doporučeným dopisem, aby bylo za prokázané, že jste skryté vady, ihned po jejich zjištění oznámil prodávajícímu. V úvahu by také mohla přicházet náhrada škody z důvodu skrytých vad. Pro posouzení nároku na náhradu škody by bylo však nutné rozsáhlejší dokumentace. Pokud máte zájem, můžete případ zadat na stránkách vasenaroky.cz, kde Vám s případem rádi pomůžeme.