Pracovněprávní nároky: Vzniklý nárok na podporu

Podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den,19.8.2015 jsem nastoupila po RD do zaměstnání.v únoru,červnu a srpnu jsem byla v pracovní neschopnosti.ta poslední trvá dosud.pro vleklé onemocnění musím zaměstnání opustit.vznikne mi nárok na podporu v nezaměstnanosti? potřebovala bych vědět, jestli se do odpracovaných měsíců počítá i pracovní neschopnost.dekuji

Dobrý den,

pro vznik nároku na podporu v nezaměstnanosti je nutno v uplynulých 2 letech splnit podmínku účasti na důchodovém pojištění v délce minimálně 12 měsíců. To znamená, že musíte být zaměstnaná v takovém pracovním vztahu, při kterém se hradí důchodové pojištění (není tedy nutné skutečně 12 měsíců pracovat – připadá tedy i v úvahu vzít si dovolenou apod.). Jestliže jste tedy byla zaměstnána na hlavní pracovní poměr a v průběhu zaměstnání byla v pracovní neschopnosti, bude se tato doba do 12 měsíců počítat.