Ostatní: Zabavení záloh na nájem exekutorem

Exekuce

Dobrý den,má přítelkyně dostala exekuční příkaz na výplatu kauce,která byla povinně složena za učelem nájmu bytu v obecním bytě v Brně a dále na výplatu přeplatku na nájmu a službám spojených s užíváním bytu.Přitom je na hmotné nouzi a stát ji hradí příspěvek na bydlení,čili jsou i přeplatky strženy další měsic ÚP.Chtěl bych se zeptat jestli má nárok exekutor sebrat částku 18000kč - 3 zálohy na nájem,která byla povinně složena městké části Brno Kral.pole a byla podmínkou nájemní smlouvy?Pokud tuhle častku exekutor zabaví a tím je porušen vztah mezi majitelem a nájemcem může dojít k rozvázání nájemní smlouvy a přítelkyně se ocitne s dětmi na ulici.Děkuji za odpoveď. Ivo Pomezný

Dobrý den,

podle § 322 odst. 1 občanského soudního řádu, se nemůže výkon rozhodnutí týkat těch věcí, které povinný nezbytně potřebuje k uspokojování hmotných potřeb svých a své rodiny. Ve Vaší situaci by za tuto věc bylo možné považovat i zálohy na nájem, jelikož jejich zabavení by vedlo k nemožnosti uspokojit potřebu rodiny Vaší přítelkyně bydlet.

Zpět do Ostatní