Bydlení: Žádat o výpis z účtu o provedení plateb nájemcem

Pronajatý byt

Dobrý den, podnájemce mě požádal o výpis plateb za nájem s tím, že je to moje povinnost mu výpis z účtu předložit. Má právo žádost o výpis ? A mám povinnost mu zpětně podepsat potvrzení o přijetí nájmu, když byl nájem posílán elektronicky ? Děkuji za odpověď Honza

Dobrý den,

V případě podnájmu nemá podnájemník taková práva jako nájemce, nicméně má právo na vyúčtování plateb za služby (tj. měl by obdržet alespoň obecný výpis částek, jež byly zaplaceny za energie). Co se týče potvrzení o přijetí nájmu, pokud tento byl proveden elektronicky a je dohledatelný v platbách, měla by postačovat vytištěná kopie přijaté platby z účtu.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení