Pracovněprávní nároky: Žádost o bolestné a ztrátu zisku

Pracovní úraz

Dobrý den, 15. Května se mi stal pracovní úraz na školní praxi v podniku ve kterém jsem měl 2 týdny pracovat. Prosím vás jak mám dál postupovat při požadování bolestného a úhrady ztráty zisku. Na léto mám smluvenou brigádu u společnosti Tesco, kvůli úrazu nemohu nastoupit. Prosím vás o radu jak a u koho mám ztrátu ze zisku požadovat. Děkuji

Vážený pane,

v takových případech je třeba nahlásit událost škole, která záležitost bude evidovat a prošetřovat. Následné odškodnění je však třeba požadovat po poskytovateli praxe, kde mělo taktéž dojít k evidenci pracovního úrazu. Ideální postup v současné chvíli je tedy řešit záležitost se školou, kde by Vám s dalším postupem měli pomoci. Pokud Vám poskytovatel praxe odmítne vyplatit odškodné či vůbec neevidoval pracovní úraz, neváhejte se na nás obrátit.

S pozdravem Vaše nároky.cz