Pracovněprávní nároky: Žádost o doplacení mzdy

Nevyplacená mzda Promlčecí lhůta

Dobrý den, pracuji u zaměstnavatele 11 let ve 12hodinových směnách jako vrátná. Mám z provozních důvodů jen jednu přestávku na jídlo, kdy mně může vystřídat jiný zaměstnanec, další přestávku nemám, jen přerušení práce. Zaměstnavatel mě přesto platil po celou dobu jen za 11 hodin, ne za 11,5 hod. Za jakou dobu zpětně mohu žádat o doplacení mzdy? Za celých 11 let?

Dobrý den,

zpětnou úhradu mzdy můžete požadovat pouze 3 roky zpětně, a to kvůli promlčení již dřívějších pohledávek.