Ostatní: Žádost o majetkový podíl v dědictví

Dědictví

Dobry den po zemřelem otci jsem zdědil majetkovy podíl v zemedelskem družstvu.Na konci letošního roku by mělo dojit k jeho vyplacení,zajimalo by mě s jakym předstihem a jak bych se o to měl o to přihlasit,jestli písemě.Po skoncení dědickeho řízení jsem jim doručil fotokopii usnesení z něhož je jasné že jsem dědicem

Dobrý den,

zánik členství v družstvu vzniká smrtí člena družstva, je tedy nutné doložit úmrtní list. Posléze je třeba prostudovat stanovy družstva, zda je o výplatu vypořádacího podílu nutno požádat, nebo toto bude provedeno automaticky.

S pozdravem, Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní