Pracovněprávní nároky: Žádost o náhradu ztráty na výdělku

Náhrada mzdy

Dekuji za odpoved.Mam jeste dotaz.Nahradu za ztratu na vydelku me zamestnav.vyplaci automaticky sam,nebo o nej zadam ja? Nevim jak se to dela,zda je na to nejaky formular,kde se vse potvrzuje atd.Zamestnavatel semnou moc nekomunikuje.Bolesne uz je v likvidaci u Kooperativy od 10.1.tak cekam.Poradte.Dekuji.Reruchova

Vážená paní Reruchová,

jestliže zaměstnavatel náhradu mzdy nevyplatí sám, je třeba ho na to upozornit. Jestliže nebude na takové upozornění reagovat, doporučuji zadat případ do našeho systému. Sepíšeme pro Vás předžalobní výzvu, na kterou už zaměstnavatel pravděpodobně reagovat bude. Každopádně byste měla mít nárok na náhradu ušlé mzdy, bolestné a proplacení účelně vynaložených nákladů k léčbě. Momentálně nelze říct více, jelikož neznáme konkrétní okolnosti Vašeho případu. Věříme, že se Vám celou situaci podaří smírně vyřešit.